Сам собі психолог

Як стати кращим другом ... самому собі?

Багато людей, як це не дивно - люті вороги самому собі. Кожен день вони програмують свою підсвідомість негативними думками. Вони постійно надають собі "ведмежу послугу" - багато разів обмежують свої можливості, а іноді і просто фізично знищують себе.
Загальновідомо, що головною причиною такої страшної хвороби, як рак, є неприйняття світу.


Вона, ця глобальна неприязнь до всього починається з нелюбові до себе. Виразка шлунка, незагойні трофічні виразки, та й багато інших хвороб мають у своїй основі нелюбов до самого себе.
Багато людей просто соромляться любити себе. У дитинстві їм завжди вселяли - дбати лише про себе недобре, спочатку про інших турбутися. Так і плутають багато любов до себе з нарцисизмом, самомилуванням собою на шкоду всім іншим.
Так, в Біблії написано "Люби свого ближнього, як самого себе". Вслухайтеся в ці слова - "як самого себе". Передбачається, що себе-то Ви любите завжди, і це зовсім не суперечить християнській етиці.
Кожен з нас унікальне творіння природи. А ставитися до шедевра байдуже, щонайменше, нерозумно!
Якщо ви все-таки твердо вирішили змінити своє життя на краще, почнемо.
1. Визначте, хто Ви є насправді. Навіщо Ви прийшли в цей світ? Чим би Ви хотіли займатися, якщо б Ваші можливості були б безмежні? Незважаючи на наївність цього питання, більшість людей навіть і не задавалися ним протягом всього свого життя.
2. Знайдіть негативні сторони своєї самооцінки. Акуратно випишіть їх на листок паперу. Візьміть інший листок, перепишіть кожне негативне становище в позитивному ключі, тобто з точністю до навпаки. А тепер перший листок спаліть і, дивлячись на полум'я, скажіть собі - "Тепер це не моє ..."
3. Свідомо шукайте в собі переваги. Радійте, коли знайдете, як дитина. Хваліть себе за будь-яку  виконану справу, якою би незначною вона Вам не здавалася.
4. Кожного ранку вставайте перед дзеркалом. Розправте плечі, випростайтесь, відчуйте впевненість у собі. Постарайтеся запам'ятати цей м'язовий стан. Посміхніться самому (самій) собі, повторюйте про себе - "Я люблю себе, люблю таким, який я є (яка я є)". Потім, протягом дня, просто уявіть своє відображення в дзеркалі.
5. Найчастіше балуйте себе. Всередині кожної людини все життя живе дитина. Виділяйте на свої особисті примхи хоча б 10% свого доходу.
6. Кожна людина живе за своїм індивідуальним ритмом. У кожного є спади і підйоми. Розрахуйте свої спади і підйоми і прагніть підлаштовуватися під них. Ви станете менше втомлюватися і дратуватися, а це істотно підвищує самооцінку.
7. Розслабляйтеся! Як можна частіше. Навіть під час напруженого трудового дня. Організм не може весь час перебувати "у бойовій готовності". Цим Ви не тільки зберігаєте високу працездатність, але і своє здоров'я. Подумайте під час розслаблення про щось спокійне з теплом і добром.
8. Усвідомте раз і назавжди - Ви неідеальні і ідеальним (ідеальною) ніколи не будете. Дозвольте собі розкіш виконувати справи неідеально, а іноді й погано. Ніколи не порівнюйте себе з іншими. Просто намагайтеся ставати кращими (з Вашою власної, а не з чиєїсь точки зору) з кожним днем.
9. Подумайте, як будь-який досвід - приємний або неприємний може принести Вам користь.
10. Займіться своїм тілом. Часто, щоб краще виглядати, досить спокійної  півгодинної прогулянки перед сном.
11. Шукайте інформацію та літературу з популярної психології. Вибирайте з потоку інформації те, що підходить особисто Вам. Будь-яку інформацію, отриману з різних джерел, перевіряйте на відповідність свого душевного комфорту.
Виконуючи ці поради щодня, ви будете все сильніше і сильніше любити себе, станете більш добрими, спокійними і світ здасться Вам вже не таким жорстоким, як раніше.
Повірте - це прекрасно, любити себе і отримувати від цього величезне задоволення.
Автор: Михаил Груздев
Позитивні твердження   
Характер нашої  мови, мислення  справляють сильний вплив на почуття, настрій, впевненість у собі та реальний життєвий досвід. Відомо що негативні твердження наштовхують на невдачу, розчару­вання та хвороби. Яке ж  вирішення?
Воно не надто складне.  Просто свідо­мо поверніть процес в інший бік. Наповніть свій розум позитивними думками або твердженнями.  
Наведені нижче твердження свідчать про вашу силу, а не про слабкість. Вони концентрують вашу увагу на  позитивному, замість негативного; заявляють проте, хто ви є зараз, і що ви можете зробити, а не про те ким ви не станете і чого зробити не зможете.
Користуйтесь цими простими твер­дженнями для самопрограмування на успіх, бо коли в голові надовго затримується не­гативна думка, вона націлює ваш творчий механізм на поразку.
-    Моє життя наповнене чудовими людь­ми, любов і повагу яких я прийняв. Глибше усвідомлюючи свої можливості,  я  також глибше усвідомлюю своє бажаннядіяти
-   Я не шукаю в людях зиску для себе, але розумію, що кожен із них може внести багато лозитивного.в моє життя.
  -  Цей день і кожен наступний    минають з користю для мене, тому    що я впевнений у собі й дозволяю активізувати та спонукати свою свідомість на конструктивні дії.
У мене немає острахів і жалю, і я гото­вий зустріти та вирішити будь-яку проблему. Я повністю впевнений у собі.
Моя віра надає сил, впевненості в собі та відчуття гармонії.
    - Мене очікує великий успіх.
   -Я здоровий та сильний  як духовно, так і фізично.
   - Я здатний досягти всього, чого тільки забажаю.
   - Я здійснюю свою мрію.
- Я повністю контролюю свої думки, почуття та дії.
-З кожним днем я відчуваю себе дедалі краще і краще.
Промовляючи ці твердження не забу­вайте хоча б трохи розслабитися та усміха­тися — це благотворно впливає на ваше здоров'я, настрій та програмує на успіх.
Оптиміст дивиться в майбутнє з упевненістю, що все буде добре, и озирається на минуле з переконанням, що все могло
бути набагато гірше    (Е.Севрус)



Як уникнути стресу?
1. З'ясуйте, що саме вас тривожить і зачіпає за живе. Розкажіть про те, що вас турбує, близькій людині. Це особливий психологічний прийом: проаналізувавши свою проблему вголос, ви дістанетеся до кореня своїх проблем і знайдете вихід із ситуації.

2. Сплануйте свій день. Учені помітили, що для людини, стан якої наближається до стресового, час прискорює свій біг. Тому вона відчуває непомірну завантаженість і нестачу часу.

3. Навчіться керувати своїми емоціями. Вирватися зі стресового кола допоможе найпростіша йогівська вправа. Закрийте очі й подумки перенесіться на берег океану. Підніміть руки вгору й розведіть у сторони, уявляючи, як у них входить енергія. Складіть їх одна на іншу — ліва знизу. Цього цілком достатньо, щоб повноцінно відпочити, наситити мозок киснем і заспокоїтися. Не забувайте хвалити себе щоразу, коли ви  впоралися з хвилюванням.

4. Усміхайтеся, навіть якщо вам не дуже хочеться. Сміх позитивно впливає на імунну систему, активізуючи Т-лімфоцити крові. У відповідь на вашу посмішку, організм продукуватиме бажані гормони радості.

5. Відпочивайте разом із сім’єю.

6. Фізичні вправи знімають нервове напруження.

7. Музика – це теж психотерапія. Слухайте спокійну музику.

8. Бувайте на дворі, гуляйте.

9. Аби запобігти розчаруванню, невдачам, не треба братися за непосильні завдання.

10. Постійно концентруйтеся на світлих сторонах життя та подіях – це збереже здоров’я і сприятиме успіху.

11. Не зловживайте кавою, тютюнопалінням.

12. Їжте  фрукти та овочі, які ви любите, отримуйте від цього задоволення.

13. Вживайте вітамін Е. Він підвищує імунітет і стійкість до стресу. До речі, цей вітамін міститься у картоплі, сої, кукурудзі, моркві, ожині, волоських горіхах.

14. Є багато різних систем аутотренінгу. На жаль, на те, щоб опанувати їх, у нас часто не вистачає терпіння й часу. А ось засвоїти кілька формул самозаспокоєння зовсім не важко.

 Формули для самозаспокоєння

Відкинь цю думку.
Все буде добре.
Проблема вирішиться.
Це не варте хвилювання.
Я зосереджуюся на своєму диханні.
Я почуваюся здоровою.
Я абсолютно спокійна.
Як я могла хвилюватися через цю проблему.
Думки розважливі. Спокійно обмірковую свої подальші дії.
На перший погляд, все це може здатися примітивним. Але чому б не спробувати потренуватися. Опанувати себе - значить оволодіти ситуацією.






Немає коментарів:

Дописати коментар